•sędzia (osoba, która ogłasza: start, koniec, przerwę podczas gry, przyznaje punkty, upomina za nieprzestrzeganie zasad)
•komentator (osoba, która komentuje cały mecz, informuje o nadlatujących tłuczkach, w wypowiedziach komentatora może być ukryty znicz)
•2 drużyny, z czego każda w składzie:
♦2 ścigających (mają za zadanie przerzucić kafla przez obręcz)
♦1 obrońca (broni obręczy)
♦1 pałkarz (broni graczy swojej drużyny przed tłuczkami o których powiadamia komentator)
♦1 szukający (łapie znicza na torze przeszkód, szuka ukrytego znicza w wypowiedziach komentatora)
Piłki:
•kafel
•dwa tłuczki
•znicz
Punkty:
•50 punktów= złapanie znicza na torze przeszkód
•15 punktów= złapanie ukrytego znicza
•30 punktów= przerzucenie kafla przez obręcz
Rozgrywka:
Mecz zaczyna się wraz z komendą sędziego: KAFEL W GRZE. Drużyna, aby wygrać, musi zdobyć 300 punktów. Od samego początku wszystkim zebranym towarzyszy komentator, który opisuje przebieg gry oraz zawiadamia o tłuczkach komendą: ROZPĘDZONY TŁUCZEK LECI W KIERUNKU [NICK OSOBY], odlicza od 0 do 3, w tym czasie pałkarz musi napisać ODBIJA TŁUCZKA, jeżeli nie zareaguje osoba, w kierunku której leciał tłuczek, schodzi z boiska na minutę. Gdy szukający zauważy w wypowiedzi komentatora ukrytego znicza:
-Znicz w zdaniu: szukający musi przepisać 3 słowa ze zniczem w środku.Przykład:Podczas gry drużyna może zażądać przerwy (maksymalnie 3 razy po 2 minuty) zgłaszając to sędziemu. Za niesportowe zachowanie sędzia może zdjąć zawodnika z boiska, przyznać minusowe punkty lub zakończyć mecz z wygraną przeciwnej drużyny. Quidditch kończy się gdy któraś z drużyn zdobędzie maksymalną ilość punktów. Wynik ogłasza sędzia.
[Komentator] Obłoki suną po niebie znicz, ale czy komuś się uda odnaleźć najszybszą piłkę?
[Szukający]: niebie ZNICZ, ale...
-Znicz jest wpleciony w słowo (słowa są specjalnie przekształcane): szukający musi przepisać słowo z wyszczególniając "znicz".Przykład:
[Komentator]: Gryfoni ostatnio zyskali 100 punktów, ciekawe na co je przezniczą...
[Szukający]: przeZNICZą
- Słowo znicz tworzą: końcówka 1 wyrazu i początek drugiego: szukający musi przepisać oba słowa wyszczególniając znicz.Przykład:
[Komentator]: Ciekawe kto gra lepiej w quidditcha... mężczyzni czy kobiety?
[Szukający]: mężczyZNI CZy
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz